Juniori II - feminin

JUNIORI II (14 – 16 ani)

În această perioadă volumele și intensitățile efortului cresc considerabil, în paralel cu intensificarea activității competiționale.

Urmărim:

  • valorificarea informaţiilor, mijloacelor şi metodelor specifice şi nespecifice, pentru dezvoltarea capacităţii motrice generale şi specifice;
  • aprofundarea specializării din punctul de vedere al efortului și pregătirii tehnico-tactice;
  • valorificarea la nivel maxim, în concursuri şi competiţii sportive, a potenţialului fizic, tehnico-tactic, psihologic şi teoretic;
  • adoptarea unui comportament adecvat în relațiile de echipă, bazat pe respect și fairplay.

Nr.

Nume

Post

1

Ferezan Alisia

Portar

2

Pop Ioana – Eliza

Portar

3

Horvat Andra – Maria

Inter Stâng

4

Zgăvîrdici Sarah – Maria

Inter Stâng

5

Mihai Ioana

Centru

6

Pallo Krisztina

Centru/Extremă stânga

7

Irod Ioana - Antonia

Pivot

8

Știrbeț Iulia – Denisa

Pivot/Extremă

9

Vlad Daria - Alexandra

Extremă stânga/Pivot

10

Baciu Ana-Maria Cristina

Inter Drept/Extremă Dreapta

11

Chelemen Daria – Antonia

Extremă stânga

12

Stîngaciu Mara

Extremă/ Pivot

13

Bârsan Daria – Elena

Extremă

14

Deleanu Miruna – Maria

Extremă

JUNIORI II FEMININ, SERIA E

1. Sezon regulat

17.09.2023, Etapa: 1
CSM CORONA BRASOV
CSS SIGHISOARA
41
19
24.09.2023, Etapa: 2
CSS SIGHISOARA
CSS ODORHEIUL SECUIESC
29
25
02.10.2023, Etapa: 3
CSM TG. MURES
CSS SIGHISOARA
30
28
08.10.2023, Etapa: 4
CSS SIGHISOARA
LPS TG. MURES
37
35
15.10.2023, Etapa: 5
CSS SIBIU
CSS SIGHISOARA
32
19
22.10.2023, Etapa: 6
ACS KIDS TAMPA 2015 BRASOV
CSS SIGHISOARA
36
30
29.10.2023, Etapa: 7
CSS SIGHISOARA
ACS SPORTING GHIMBAV
29
28
05.11.2023, Etapa: 8
CSS FAGARAS
CSS SIGHISOARA
24
26
12.11.2023, Etapa: 9
CSS SIGHISOARA
ACS TRANSILVANIA BRASOV
27
30
10.12.2023, Etapa: 10
CSS SIGHISOARA
CSM CORONA BRASOV
28
41
17.12.2023, Etapa: 11
CSS ODORHEIUL SECUIESC
CSS SIGHISOARA
20
27
21.12.2023, Etapa: 12
CSS SIGHISOARA
CSM TG. MURES
26
26
28.01.2024, Etapa: 13
LPS TG. MURES
CSS SIGHISOARA
04.02.2024, Etapa: 14
CSS SIGHISOARA
CSS SIBIU
11.02.2024, Etapa: 15
CSS SIGHISOARA
ACS KIDS TAMPA 2015 BRASOV
18.02.2024, Etapa: 16
ACS SPORTING GHIMBAV
CSS SIGHISOARA
07.03.2024, Etapa: 17
CSS SIGHISOARA
CSS FAGARAS
10.03.2024, Etapa: 18
ACS TRANSILVANIA BRASOV
CSS SIGHISOARA

2. Grupa Valoare 4

26.02.2023, Etapa: 1
CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD
CSS SIGHISOARA
36
18
19.03.2023, Etapa: 2
LPS SATU MARE
CSS SIGHISOARA
38
26
26.03.2023, Etapa: 3
CSS SIGHISOARA
CS MARTA BAIA MARE
27
29
30.03.2023, Etapa: 4
CSS SIBIU
CSS SIGHISOARA
28
27
02.04.2023, Etapa: 5
CSS SIGHISOARA
CSS PETROSANI
27
28
26.02.2023, Etapa: 6
CSS SIGHISOARA
CS GLORIA 2018 BISTRITA-NASAUD
27
39
23.04.2023, Etapa: 7
CSS SIGHISOARA
LPS SATU MARE
27
32
30.04.2023, Etapa: 8
CS MARTA BAIA MARE
CSS SIGHISOARA
28
31
07.05.2023, Etapa: 9
CSS SIGHISOARA
CSS SIBIU
27
28
14.05.2023, Etapa: 10
CSS PETROSANI
CSS SIGHISOARA
10
0

JUNIORI II FEMININ, SERIA E

1. Sezon regulat

Pos. Echipa V E P Pen. Pts.
1
CSM Corona Brasov
12
0
0
24
2
ACS Transilvania Brasov
10
0
2
20
3
CSM Tg. Mures
8
2
2
18
4
LPS Tg. Mures
6
1
5
13
5
CSS Sighisoara
5
1
6
11
6
ACS Kids Tampa 2015 Brasov
5
0
7
10
7
CSS Fagaras
4
0
8
8
8
CSS Sibiu
2
2
8
6
9
CSS Odorheiul Secuiesc
2
2
8
1
5
10
ACS Sporting Ghimbav
2
0
10
4

2. Grupa Valoare 4

Pos. Echipa V E P Pen. Pts.
1
CS Gloria 2018 Bistrita-Nasaud J3
9
1
0
19
2
LPS Satu Mare J3
4
4
2
12
3
CS Marta Baia Mare J3
4
2
4
10
4
CSS Petrosani J3
4
1
5
9
5
CSS Sibiu J3
4
0
6
8
6
CSS Sighisoara J3
1
0
9
2
0